Bülent Uran

Kişisel Gelişim Çalışmaları

ÖZDEĞER ÇALIŞMASI

1. bölüm
Değersizlik İnancından Özgürleşmek


 

 TÜM SORUNLARIN TEMELİNDE DEĞERSİZLİK İNANCI YATAR. KİŞİLİK DEDİĞİMİZ YAPI DEĞERSİZZLİK İNANCINI GİZLEYEN YÖNTEMLERİN TOPLAMIDIR. EGO DEĞERSİZLİĞİ GİZLEMEYE ÇALIŞAN BİR YAPIDIR. İNSAN OLMAKLA BEN DEĞERİSİZİM İNANCININ ÇATIŞMASI BİRÇOK FİZİKSEL HASTALIK, RUHSAL SORUN VE OLUMSUZ ALIŞKANLIKLARIN ORTAYA ÇIKMASINA NEDEN OLUR. 


Dr. Bülent Uran'ın zihinsel değişim yaratan teknikleri kullanarak ulaştığı deneyimlerinden damıttığı bu kişisel gelişim programı içimizdeki insan tarafı yeniden bulma amacını taşımaktadır. 

EFT (Duygusal özgürlük teknikleri), İmajinasyon (zihinsel hayal oluşturma) ve Spiritüel telkinlerle  ile değersizilik inancından özgürleşme yollarını öğrenirken aynı zamanda değersizlik inancını yaratan bir çok inancı temizleme şansını bulacaksınız. 

Değersizlik inancından kurtulmak "ben değerliyim" bilgisinin de ötesinde, "Ben İnsanım" bilincine ulaşmaktır. 

Peki insan olmaktan neyi anlıyoruz? 

"İnsansam gücüm sınırlıdır. Gücümün gerçekten yeterli olmadığı durumlar olabilir ve bu benim güçsüz olduğum anlamına değil, insan olduğum anlamına gelir."
"Sosyal bir varlıksam hata yaparım. Hata yapmaya hakkım var. Hata yapmak benim değersiz ve işe yaramaz olduğumu göstermez" 
"İnsansam başkalarından yardım alabilirim. Güçlü görünmeye ihtiyacım yok"
"İnsansam istek ve arzularımı gerçekleştirebilirim."
"İnsansam yaşamımı kendim ve başkaları için anlamlı kılacak "bilinçli çaba"ları gösterebilirim."

      Değersizlik inancı nedir? Nasıl Yerleşi
      1. Grup Gizlenme yöntemlerini anlamak ve temizlemek
      2. Grup Gizlenme yöntemlerini anlamak ve temizlemek
      3. Grup Gizlenme yöntemlerini anlamak ve temizleme
       Spiritüellik, Sevgi, İnsan olma MeditasyonlarıUYARI:

Bülent Uran Kişisel Gelişim etkinlikleri, workshoplar, seminerler ya da danışmanlık hizmetleri yalnızca kişisel gelişim yolculuğunuzda sizleri bilgilendirmek, potansiyelinizi açığa çıkartmak, kendinize ve çevrenize daha yararlı bireyler olmanıza aracılık etmek; özetle hayatınızın kalitesini artırmak amaçlıdır. Hiçbir etkinlik, workshop, seminer ya da danışmanlık hizmeti bir hastalık tanısı koyma ve tedavi etme amacı taşımaz.

2. bölüm

ÖZDEĞERİ AÇIĞA ÇIKARMAK

İNSAN OLMANIN FARKINDALIĞI

EFT, MEDİTASYON, HİPNOTİK İMAJİNASYON, SPİRİTÜEL TELKİNLER  

Değersizlik İnancı, bilinçaltımızdaki en temel inançtır. Hemen tüm sorunların temelinde (fiziksel hastalıklar, psikolojik sorunlar, alışkanlıklar, atalet, ilişki sorunları) değersizlik inancı yatar. 

İnançlar bilinçaltı yazılımlarıdır. Tıpkı bilgisayar yazılım programları gibi bilinçaltımıza yüklenen bu programlar yaşamımız boyunca bizi yönetir. Bilinçaltımızda kayıtlı her türlü kısıtlayıcı, engelleyici inanç için duygular üzerinden temizlik yapılması gerekir. Değersizlik İnancından kurtulma çalışması, duygulara odaklanarak yaptığımız bir çalışmadır. 

Değersizlik inancını besleyen kaynakları duygular üzerinden temizlediğimiz gibi Özdeğeri Açığa Çıkarmak için de duygular ve duyularla çalışırız. Uyguladığımız yöntemler, içsel kaynaklarımızın gerçek potansiyeline ulaşmaya, Özdeğer farkındalığımızı yükselterek, değersizlik inancının ve onun yarattığı sorunların üstesinden gelmeye hizmet eder. Doğuştan gelen içsel bir bilgiye sahibiz. Hayatın zorluklarıyla içsel kaynaklarımız sayesinde baş edebiliriz. Buna özgüven deriz. Tek başına özgüven, içsel değerimizi açığa çıkarmaya yetmez. Esas olan, kendimizi bir insan olarak kabul etmek ve bu hayata kendimizi gerçekleştirmeye geldiğimizi, bu hayatta mutlu olma hakkına sahip olduğumuzu içsel olarak hissetme ve bilme haline yani ÖZDEĞER BİLGİMİZE ulaşmaktır. Büyütülürken, bu eşsiz içsel bilgiler bize bir şekilde unutturulur ve kendimizi bu dünyada değersiz bir mal gibi algılamaya başlarız. İçimizdeki gücün kaynaklarıyla bağlantımız kopar ve doğuştan yetersiz ve eksik olduğumuza inanmaya başlarız. 

Bu çalışma, bu kayıp bilgiye yeniden ulaşmayı ve o gücü ve kaynakları, arzularımızı, hedeflerimizi gerçekleştirme gücünü yeniden keşfetmeyi, içsel gücümüzü açığa çıkarmayı ve etkin bir şekilde kullanabilmeyi hedeflemektedir.  

Çalışma sadece bir bilgi vermekten ibaret değildir. Her derste, bilinçaltımızda özdeğerimizin önündeki engelleyici inançlar ortaya konacak, inançların EFT ve hipnotik imajinasyon teknikleri ile temizliği yapıldıktan sonra üst bilincimizde taşıdığımız İnsan Olmanın Farkındalığı bilgisi bilinçaltına aktarılacaktır. 

12 hafta sürecek bu çalışmada işlenecek konular; 
ÇALIŞMA SIRASINDA İŞLENECEK KONULAR:

ÖZDEĞER NEDİR?

ÖZDEĞERİN ANLAMI

ÖZDEĞERİN GÖRÜNÜMÜ VE ÖZELLİKLERİ

DÜŞÜK ÖZDEĞERİN BELİRTİLERİ

ÖZDEĞERİN KAYNAKLARI

ÖZDEĞERİN 6 TEMEL DİNAMİĞİ

  •                BİLİNÇLİ YAŞAMAK
  •                KENDİNİ KABUL
  •                SORUMLULUKLARINI KABUL
  •                VARLIĞINI -HAKLARINI KABUL
  •                ANLAMLI YAŞAMAK
  •                KİŞİSEL BÜTÜNLÜK


ÖZDEĞERE SAHİP OLMANIN FELSEFESİ
ÇALIŞMA 16 MART 2023 DE BAŞLIYOR.

HER PAZARTESİ -PERŞEMBE SAAT 20.00-23.00 ARASI OLACAK.
ZOOM PROGRAMINDA BULUŞUYORUZ.

Toplam 36 saat
Çalışma bitiminde 21 gün pekiştirme çalışması yapılacaktır.
(Kısa hatırlatmalar şeklinde)TÜM EĞİTİM KAYITLARI KURULACAK WATSAP GRUBUNDA DERSİN ERTESİ GÜNÜ PAYLAŞILACAKTIR.

ÇALIŞMA ÜCRETİ 1800 TL DİR. 

KREDİ KARTIna 12 takside kadar da  ÖDEYEBİLİRSİNİZ.