Bülent Uran

Kişisel Gelişim Çalışmaları

Provokatif enerji teknikleri


PROVOKATIF ENERJI TEKNIKLERI  200 TL

 

Merkezimizde düzenlediğimiz eğitimin video kayıtlarından derleyerek oluşturduğumuz, 6 saatlik bir eğitim DVD si...

 

İÇERİK:

1. Provokatif Enerji Tekniklerine Giriş

2. Terapinin amacı

3. Provokatif Terapide Teknikler

4. İyileştirme stratejisi

5. Provokatif  Terapide Farrelly Teknikleri

6. NLP Dil Kalıplarının PET de Kullanımı

7. Zihin Hatları ve Bilinçaltı Inançların Anatomisi

8. Örnek calışma

9. Acıklamalar

10. İnanc kalıplarını kırmak

11. Örnek çalışmalar

12. Provokatif  Teknikler - Özet

 

Enerji tekniklerinin provokatif tarzdaki terapi ile birleştirilmesidir. Doktor David Lake ile Psikolog Steven Wells’in geliştirdiği bu teknik kısa sürede dünyada çok taraftar bulmuştur. http://www.eftdownunder.com/

Bizim de Bülent Uran Hipnoz Merkezi olarak çok yararlandığımız bir tekniktir.   Provokatif enerji teknikleri (PET) eşsiz bir birleştirmedir. Esas olarak EFT temelli terapi tekniğiyle Farrely provokatif terapinin esprituel ve paradoksik tarzını birleştiren bir tekniktir.

PET sorunlara bir çok boyutta yaklaşır. Çünkü problemlerde çok boyutludur. Soruna anlayış, şefkat, espri, mizah ve doğallıkla yaklaşırken, kişinin aynı zamanda duygusal birikimini de boşaltacak bir etki yaratır. Çoğu terapist için bu radikal bir değişimdir. Kendi alıştıkları terapi tarzından tam bir kopuştur.  

Çoğu terapide sorunların ortadan kalkması zaman alır, terapi ciddi olmalıdır, tüm sorunlar bilinçte yaratılmış bilişsel şeylerdir ve değişim kaçınılmaz olarak acılıdır. PET tüm bu terapi anlayışını tamamen ters yüz etmektedir.   Esas olarak provokatif (kışkırtıcı) terapi şeytanın avukatlığını yapar. Danışanın negatif tarafını tutar. Böylece kişi bu negatif tarafın kendisini nasıl bağladığını fark etmeye başlar.

Bu teknik kişinin zaten içinde mevcut olan öz bilgisini ve değişim kapasitesini kullanır. PET duygusal tıkanıklıklara ulaşarak EFT yoluyla bunların boşalmasını sağlar. Böylece, değişimle aynı frekansa girmiş oluruz. Eski bir olay hala üzüntü yaratabilir. Ama terapiden sonra kışkırtma eski reaksiyonun oluşmasını sağlamaz.

Değişimin neden kötü olacağı, neden değişmemek gerektiğini abartarak enerji terapisti doğrudan duyguyla kaplı materyale dokunur. Kişi değişmeme yönünde kışkırtılır. PET hızlı bir şekilde bu duygusal çalkantılarla yüzleşme ve boşalma olanağı sağlar. Duygu boşaldıkça zihinsel berraklık ortaya çıkar.   

PET danışanın değişime karşı olan direncini kullanır. Bu farkındalık değişimi teşvik eder. Bu şekilde müşteriyi değişimin olumlu yönlerini düşünmeye teşvik eder. PET değişim karşısındaki kaygıyı da minimalize eder.

Toplam 7 saatlik uygulamalı ve teorik anlatım