Bülent Uran

Kişisel Gelişim Çalışmaları

7-Path Self Hipnoz Sistemi Nedir?

7-PATH Self Hipnoz sistemi nedir?

İyi günler. Ben dr. Bülent Uran. Ankarada Hipnozmerkezimizde uzun süredir otohipnoz çalışmaları düzenlemekteyiz. Çalışmalarımıza katılan yüzlerce kişi gerçekten yaşamlarında önemli değişimler yaşadı. Türkiye’de 7-PATH otohipnoz sisteminin tek uygulayıcısıyız. Talep geldiği takdirde çalışmalarımızı yakında İzmir’e de taşımak istiyoruz.

Bu sistem kişisel değişim sağlayan bir self hipnoz tekniğidir. Diğer self hipnoz tekniklerinden farklıdır. Çünkü bilinçaltında değişimi engelleyen blokları ortadan kaldırmaya yarar. Bu bloklar kalkmadan verilen olumlu telkinler etkisiz kalır.

Bu teknik bilgisayarlardan virüsleri yok eden antivirüs programına benzer. Bu program tüm yaşam boyu yerleştirdiğiniz kötü ve sınırlayıcı özellikleri temizler ve ortadan kaldırır. Bunlar kötü alışkanlıklar, yanlış inanışlar ya da davranış kalıpları olabilir.

Eski kötü programları ortadan kaldırırken güzel şeyler olur. Çünkü bilinciniz ve bilinçaltınız bu işlemi neden uyguladığınızı bilir. ( motivasyonu arttırmak, öz beğeniyi güçlendirmek gibi). Ve daha kendinize istediğiniz olumlu değişikleri sağlayacak telkinleri vermeden önce, olumlu değişiklikler olmaya başlar.
Bu sistemle zayıflayabilir, günlük streslerinizden kurtulabilir, sportif becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Ama bu sistemde bu istediğiniz değişikliklere yönelik doğrudan bir telkin vermeden bu istediğiniz değişikliklerin başladığını görmek şaşırtıcıdır.

Bu sistemde adım adım bazı tanımlamalar vereceğim. Bu tanımlamaların ilk dördü eski programları kaldırmaya yönelik olacak. Bu tanımlamalara recognition diyoruz. Bir çeşit onay cümleleri. Bunları kısaca R olarak göstereceğim. Hipnoz sırasında onay olarak söz edeceğim.

Bu onaylamaları hipnoz seansı sırasında bilinçaltına yerleştireceğim.

Daha sonra siz bunları hem self hipnoza girmek için hem de eski programları silmek için kullanacaksınız.

7 PATH’ın çıkışı nedir?

7 PATH sistemi binlerce insanla yapılmış Hipnoz seansları sonucu geliştirilmiş bir sistemdir. İçgörü oluşan kişilerde hızlı değişim olduğu gözlemlenir. Bu sistem, bu nedenle, kişide yeni içgörü, yeni anlayış kazandırmaya yöneliktir. Meditasyondan farklı bir sistemdir. Bu sistem günlük sorunlardan kurtulma yöntemidir. Meditasyonda sadece bir düşünceye odaklanılır. Burada zihin gezer. Değişik düşünceler içe doğar. 7-Path affedici bir yöntemdir. Başka düşüncelerin doğmasına izin verir. Bu konuyu daha sonra açıklayacağım.

Hipnoz ve Self hipnoz

Hipnoz bir çeşit odaklanmadır. Aynı otomobil kullanırken olduğu gibi. Ya da sevdiğiniz bir filmi seyrederken olduğu gibi. Dıştan gelen uyarılara kapalı olursunuz. Dikkatiniz bir olaya odaklanmıştır. Her insan yaşamında bu tip hipnoz olaylarını binlerce kez yaşamıştır. Bir düşünceyi seçmektir. Örneğin hipnoz olurken bedeninizi gevşetmeye yönelirsiniz. Bu düşünceden saparsanız hipnozdan da çıkmaya başlarsınız.

Zihnin düşünen kısmı geçici olarak kenara çekilir. Buna bilincin eleştiren, karşılaştıran kısmı diyoruz. Bilinç her yeni bilgiyi otomatik olarak eski mevcut bilgilerle mukayese eder. Eğer yeni bilgi bilinen ya da inanılan eski düşüncelerden çok farklıysa red edilir. Uygunsa kabul edilir. Ve bilinçaltının kayıt sistemine geçirilir. Ve ondan sonra bu bilgi otomatik olarak kullanılır.

Hipnozda bir kişi kendi yararına olacağına inandığı her türlü bilginin bilinçaltına girmesine izin verir. Böylece bu yeni düşünceyle çatışan eski düşünce değişmiş olur. Bilinçli düzeyde bu mümkün değildir.

Bu sistemden kimler yararlanır?

“Bir insana bir balık ver bir gün beslensin. Ona nasıl balık tutacağını öğret ömür boyu beslensin. “

Bu sistemin amacı budur. Balık tutmasını öğretir. Gelecekte tekrar kendinizi yanlış programlamaktan kurtarır. Zihin-Beden-Ruh üçgeninin bir parçası olarak tasarlanmıştır. Kendisinden daha üstün bir güç olduğuna inanan herkes için çok iyi çalışır. Ama bu her zaman gerekli değildir. Bu daha sonra açıklanacak. Mistik, ya da ruhsal yaklaşım mutlaka gerekli değildir. Dini inanç gerekli değildir. Olursa çok daha kolay işler. Özellikle ilk beş adım ( ilk 5 R) için bu böyledir. 5R dan ötesine biraz mistik bir inanış gereklidir. Ama tüm adımları gerçekten kullanmak isteyen bir kişi bunu mistik çağrışımlar yapmadan da başarabilir. Yanlış anlaşılmasın bu sistem kesinlikle dini bağlantıları olan bir sistem değildir. Ama varsa bu inanışlarınızı iyileştirme işlemiyle birleştiren bir sistemdir. Yoksa da mesele değil, yine işler. Üst düzeyde tuttuğunuz inançlarınızı günlük yaşantınızda kullanır hale getiren bir sistemdir.

Eğer kişinin inandığı bazı üstün değer ya da güçler ya da sadece inançlar varsa, bunun hipnoz esnasında ortaya çıkarılması kişideki iyileşmeyi hızlandırır. Yoksa kişiye inanmadığı bazı inançları aşılamaz. O kişide zaten mevcut inançları kullanılır hale getirir. Gruplarla birlikte yapmak son derece etkilidir. Özellikle aynı inanca sahip kişilerin oluşturduğu gruplar.

Bu sistemle neler başarabiliriz?

Sonuç garanti etmek mümkün değildir. Herkes farklıdır. Niyet çok önemlidir. Ciddi zihinsel bozukluğu olan( ağır depresyon olguları, şizofreni, kişilik bozukluğu olanlar gibi) bir kişiye tavsiye etmiyoruz. Bu tip tanı almış bir kimse kendisi tedavi eden kişinin nezaretinde bu tip çalışmalar yapabilir. Çünkü sistem kişi içinde güçlü duyguları yaşatır, açığa çıkarır. Tek başına bu duyguları karşılayamayacak zihinsel yetersizliği olan bir kişinin durumu daha kötüye gidebilir.

Bu sistem günlük normal işini gücünü yapabilen ama normal günlük sorunlarla boğuşan kişiler için tasarlanmıştır. Yaşamında bu sorunlara neden olan eski alışkanlıkları değiştirme amacı güder. Eski alışkanlıkları siler, yerine hangi yeni programları yerleştirmeniz gerektiğini size buldurur.

Stresin yok edilmesi programın bir parçasıdır.

Bu sistemin düzenli kullanılmasının yan etkisi sakin, huzurlu, iç barışı sağlamış bir duruma dönmektir. Eski işe yaramaz duyguları temsil eden stres ortadan kalkınca daha iyiye gitmenin önündeki engel ortadan kalkar. Bedenden stres uzaklaşır ve olumlu fiziksel değişiklikler başlar. Stressiz hipnozda bazı kasılmalar ortaya çıkar. Barsak sisteminin çalışması düzelir. Daha sağlıklı bir çalışma düzeni ortaya çıkar. Beden yeni düzene geçer. Yeni ama daha sağlıklı bir düzen ortaya çıkar.